Answer :

Cost of 4 T-shirts = 1024


Cost of 1 T-shirt = = 256


the correct unit price = 256


Rate this question :

How useful is this solution?
We strive to provide quality solutions. Please rate us to serve you better.
RELATED QUESTIONS :

Match each of theNCERT - Exemplar Mathematics

<span lang="EN-USNCERT Mathematics

<span lang="EN-USNCERT Mathematics

<span lang="EN-USNCERT Mathematics

A vendor purchaseNCERT - Exemplar Mathematics

By selling a chaiNCERT - Exemplar Mathematics

Sushma sold her wNCERT - Exemplar Mathematics

If a bicycle was NCERT - Exemplar Mathematics

If a chair is bouNCERT - Exemplar Mathematics